Druhy potisku

 

Za více než 30 let naší činnosti jsme úspěšně zpracovali mnoho zakázek.

Jednotlivé reklamní předměty známe a víme, jaký mají povrch, materiál a složení barev.

Díky tomu Vám kvalitně poradíme s výběrem vhodné tiskové technologie na potisk Vámi vybraných reklamních předmětů.

 

TAMPONOVÝ POTISK ( P )

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Touto technologií lze potisknout většinu reklamních předmětů. Jedná se o technologii, kdy se přenáší barva z tiskového klišé pomocí gumového tamponu na potiskovaný předmět. Používáme barvy jednosložkové i dvousložkové. Při potisku kovových předmětů je nutné používat barvy dvousložkové, které ale musejí po tisku až 48 hodin schnout.

Použití: Drobné reklamní předměty, propisky, kuličková pera, zapalovače, přívěšky atd.

 

 SÍTOTISK ( S )

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Sítotisk je technologie s největší tradicí potisku reklamního zboží. Jeho aplikace je možná na nejrůznější materiály. K potisku používáme několik druhů barev od vodou ředitelných, ředidlových, přes barvy plastisolové, barvy dvousložkové, až po barvy vytvrzované UV zářením. Tiskneme na plně automatických vícebarevných strojích s možností až 12-ti barevného potisku. Textilní síto tisk lze také nahradit naším novým plnobarevným digitálním potiskem textilních materiálů - DTG.

Použití: Tašky, batohy, čepice, kšiltovky, mikiny, trička, reklamní textil atp.

 

ROTAČNÍ SÍTOTISK ( RS )

Cena na základě kalkulace

Rotační sítotisk je speciální druh sítotisku pro potisk lahví, hrnků a sklenic. Rotační tiskový stroj souběžně otáčí produkt se sítem. Výsledkem je nepřetržitý tisk po celé ploše produktu.

 

 TRANSFER TISK ( T )

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Tato technologie využívá plošného sítotisku na speciální voskovaný papír. Potisk na papíru je poté pomocí tepelného lisu přenesen na požadovaný předmět. Transferový tisk se používá především pro označení nerovných textilních povrchů (čepice, polstrovaný textil) a mnohobarevné potisky textilu či náročné motivy. Výhodou proti přímému potisku textilu je možnost dosáhnout jemnějších motivů, vyššího krytí barvy a možnost využít speciálních efektů při volbě povrchu tisku.

Použití: Tašky, deštníky, batohy, čepice, reklamní textil atp.

 

TISK NA KERAMIKU

Cena na základě kalkulace

Keramický potisk se používá pro potisk hrnků, skleniček a některých kovových předmětů použitím speciálních barev pro keramiku zapečených při vysoké teplotě. Logem se označují výrobky podobně jako transferovým potiskem a zapečené v peci.

 

TRANSFER TISK NA BÍLOU KERAMIKU ( WPC )

Cena na základě kalkulace

Transfer tisk na bílou keramiku je speciální plnobarevný potisk bílých keramických produktů.

 

VYPAL NA KERAMIKU ( C3 )

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Touto velice náročnou technologií se nejdříve natiskne motiv loga sítotiskem na přenosový papír. Následně po odmočení se natištěný motiv stáhne z přenosového papíru a umístí na potiskovaný předmět (hrnek, sklenička, konvička, talířky atp.). Po dokonalém vysušení se předmět vypálí ve vypalovací peci. Během vypálení v peci se barva vpeče do povrchu - glazury předmětu. Výpalem na keramiku můžeme potisknout hrnek po celém jeho obvodu, tisknout na atypické tvary, které nelze potisknout rotačním sítotiskem, a s možností tisku plnobarevných obrázků systémem CMYK nebo rozkladem direktních barev. Jelikož se jedná o sítotisk, jsme omezeni rozlišením technologie na 100 LPI, a proto nelze takto natištěný motiv označit jako fototisk.

Použití: potisk skla, keramika, porcelán, hrnky, sklenice, konvičky / zvýšená odolnost při mytí v myčce /

 

SUBLIMACE ( SU )

Sublimační potisk, digitální technologie tisku, kterou se dosahuje fotografické kvality tisku. Obrázky jsou tištěny barvami na přenosovém papíru a pak jsou vloženy do pece, kde jsou vytvrzeny.

Vhodné jen pro určití produkty, které mají povrch určený na sublimaci

PÍSKOVÁNÍ

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Pískování je technologie, která umožňuje plastické vyznačení loga na předmět. Lze ji používat na sklo a kov. Principem technologie je foukání písku na předmět přes speciální šablonu, která je s předmětem pevně spojena (přilepena). Pískovacích šablon je několik druhů a jejich použití se liší podle charakteru pískovaného loga a množství pískovaných předmětů. Při pískování jsou šablonou zakryta ta místa, kde má povrch předmětu zůstat nezměněn. Hloubka reliéfu je závislá na tvrdosti daného předmětu a doby působení proudícího písku na dané místo. Pro vypískování loga na předmět se používají dva druhy písku. Jemný písek se používá na drobnější motivy, hrubý písek na velké, jednoduché motivy. Pískování probíhá, z důvodu velké prašnosti, ve speciálních boxech.

Použití: skleničky, těžítka, láhve, popelníky, sportovní poháry, ploché sklo, zrcadla, hrnky, kovové zapalovače, láhve s vínem nebo jiným alkoholem, vázy, karafy na víno atp.

 

VÝŠIVKA ( BR )

Cena: na základě kalkulace, vyšíváme od 50 kusů

Strojní výšivkou je možné vyšívat loga téměř na jakékoliv textilní výrobky, které se upínají do speciálních vyšívacích rámečků. V závislosti na velikosti výšivky musí být logo jednoduché, aby bylo po vyšití čitelné. Doporučuje se velikost písma minimálně 5 mm na výšku. Před samotným vyšíváním je nutno vytvořit vyšívací program stroje pro dané logo, který se účtuje zvlášť. Vytvoření vyšívacího programu je časově náročné a tím i poměrně drahé. Již vytvořený program je pak použitelný i pro opakované zakázky, kdy se standardně znovu neúčtuje. Při velkém objemu vyšívání reklamního loga tak lze dosáhnout příznivé ceny.U výšivky nehraje barevnost roli, nýbrž počet stehů.

Použití: ručníky, osušky, trička, trika, mikiny, bundy, čepice a reklamní textil

 

HORKÁ RAŽBA

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Ražba umožňuje potisknout (razit) materiály jako je kůže, koženka a papír. Pro realizaci potisku touto technologií je potřeba vyrobit raznici z tepelně dobře vodivého materiálu ve tvaru motivu loga. Výroba raznice se provádí ručním nebo strojovým gravírováním z mosazi je časově náročná, a tedy poměrně drahá, ale raznice se po zaplacení stává majetkem zákazníka a může být kdykoli později použita znovu neboť její životnost bývá téměř neomezená. Po upnutí raznice do razícího stroje je tato vyhřáta na požadovanou teplotu a pak pomocí teploty a tlaku dochází k vyražení motivu raznice do daného předmětu. Nejčastější reklamní předměty jsou peněženky, diáře a viněty. U tohoto způsobu ražby se používají mosazné raznice z důvodu lepší vodivosti tepla. Ražba může být buď bez folie (tzv. slepotisk, který vytváří velmi decentní nenápadný reliéf loga v povrchu předmětu) nebo s fólií (vytváří velmi výrazný reliéf ve zvolené barvě folie (zlatá, stříbrná, modrá aj.).

Použití: ražba diářů, kožených a koženkových předmětů, výroba certifikátů, vstupenek, pozvánek, tvorba hologramů atp.

 

GRAVÍROVÁNÍ LASEREM ( E )

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Způsob jak nejkvalitněji potisknout kovové reklamní předměty. Díky laserovému paprsku s vysokou přesností je možné potisknout předměty i malými motivy. Technologie je učena pro předměty z kovů, dřeva i plastu. Zabarvení loga je závislé na barevnosti podkladového materiálu.

Použití: kovové propisky, zapalovače, otvíráky atd.

 

LASER BAREVNĚ ( RE )

Cena na základě kalkulace

Barevný laser je speciální laserová technologie, využívající laserové paprsky s různou vlnovou délkou k dosažení barevných potisků na kovových předmětech bez použití inkoustů nebo chemikálií

 

 OFSETOVÝ TISK

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Ofset je vhodný pro vyšší náklady tiskovin. Můžete si vybrat z velkého množství různých druhů papírů, formátů i povrchových úprav tištěných materiálů. Tento způsob tisku se používá na všechny možné typy tiskovin od náročných publikací a časopisů až po jednoduché letáky. Používají se kvalitní křídové papíry, ofsetové papíry, kartony, recyklované papíry, papírové a plastové samolepící fólie, na které se tiskne rychleschnoucími barvami.

Použití: propagační materiály, dopisní papíry, vizitky, plakáty, etikety, letáky, katalogy, samolepky, prospekty, formuláře, cenovky, faktury, dodací listy, samopropisovací tiskoviny, brožury, pohlednice, etikety, kalendáře, výroční zprávy, pozvánky, brožury, knihy a publikace, časopisy, jídelní lístky, stravenky, účtenky, pozvánky, vstupenky, obálky atp.

 

UV LED DIGITÁLNÍ TISK ( UV )

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 1 kusu

Plnobarevný digitální tisk využijete pro malonákladové a středně velké zakázky. Má své nesporné výhody ve snížení časové náročnosti tisku a jeho přípravy, která je obrovskou výhodou u malých nákladů. Samotné náklady na tisk jsou ovšem několikanásobně vyšší oproti ofsetovému tisku, čímž se tisk větších nákladů na digitální technologii stává cenově nevýhodný. Možnost okamžitých úprav dle Vašich požadavků oceníte ve chvílích kdy se Vaše představy o výsledném výrobku teprve formují, a to za stálého udržení vysoké kvality tisku i v detailech.

Tisk ve fotografické kvalitě

Použití: pohlednice, malonákladové katalogy, příprava prototypů tiskovin, prospekty, poutače, plakáty, plnobarevný potisk obalů, etiket a samolepek, vnitřní i venkovní plakáty, bannery, mailingy, pozvánky, zákaznické, členské a VIP karty, materiály pro promotions atp.

 

ROTAČNÍ UV LED TISK ( RUV )

Rotační UV led tisk je plně digitální, plnobarevný potisk, který vytvoří na předmětu tisk foto kvality. Je možný potisk po celé ploše povrch i dokola. Potisk je možný jen na hladké a rovné povrchy. Potisky vytváří 3D efekt a potisk je potažen UV transpafentním lakem, vynikající vzhled a trvanlivost.

 

KNIHTISK

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Využití této technologie pro její prvotní účel samotného tisku je spíš ojedinělou výjimkou. Jeho nynější využití je převážně v možnostech výseků (např. kulaté tácky), perforace (např. odtrhové vstupenky), bigování (rýha pro přesný ohyb např. skládačky), seriové vytláčení motivu (tzv. studené razítko) až po termoražbu, kdy je pomocí tepla a tlaku přenášena slabá folie do požadovaného materiálu (např. zlatá, stříbrná či jiné metalické barvy které ve svém vysokém lesku nemohou být zpracovány jinou technologií) a další.

Použití: letáky, tiskopisy, vizitky, svatební, promoční a smuteční oznámení, pozvánky, průkazky, novoročenky, perforace a číslování tiskopisů, potisk obálek, navštívenky, dopisní papíry, účtenky, novoroční přání, stravenky, tiskopisy, evidenční knihy atp.

 

POLOPLASTICKÉ NÁLEPKY

Cena: na zákládě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Poloplastické nálepky jsou "zalité" samolepící etikety s povrchovou úpravou transparentní pryskyřicí. Nálepky se používají k označování výrobků, jsou velmi vhodné i pro reklamní účely. Atraktivním vzhledem napomáhají ke zviditelnění loga, nápisu, značky výrobku atd. Etikety upravené touto technologií jsou barevně stálé i při vystavení slunečnímu záření a odolné proti klimatickým vlivům. Lze je aplikovat na všechny hladké povrchy, ve speciální úpravě i na povrchy se zrnitou strukturou, na rovné i zaoblené povrchy. Etikety vytvářejí trojrozměrný (neboli 3D) efekt. Moderní technologie pracující ve dvou osách umožňuje vyrábět libovolné tvary jako písmena, nápisy, rámečky.

Použití: označování různých výrobků, aut, výpočetní techniky, spotřebičů pro domácnost, strojů a přístrojů, klíčenky, odznaky, klipy tužky atp.

 

SAMOLEPKY ( VS )

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Tiskneme digitálně ve vysokém rozlišení na bílé nebo průhledné vinylové samolepky, na lesklý, pololesklý, stříbrný, zlatý anebo transparentní papír. Tvarový násek na přání zákazníka je možný. Samolepky dodáme v rolích, na archu anebo samostatně. Potisk přímé barvy dle vzorníku Pantone 1/0-3/0.

Použití: všude tam, kde není možné potisknout jinou technologií tisku

 

EPOXY PRYSKYŘICE 3D ( DO )

Cena: na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

3D etikety vznikají tiskem vinylových samolepek na digitální tiskárně. Po ořezu se na samolepku rozlije pryskyřice a tím se docílí 3D prostorový efekt. Plnobarevný potisk, trojrozměrný efekt, možné různé tvary, odolnost vůči UV záření.

 

LAMINACE A KAŠÍROVÁNÍ

Cena na základě kalkulace, tiskneme od 50 kusů

Laminace zajišťuje výrobkům ochranu nejen proti otěru, ale i prodloužení barevnosti až o další 2 roky. Dále zajistí výrobkům větší pevnost a snižuje riziko poškození hotového výrobku. Kašírování zajistí perfektní přenesení tisku na desku. Zamezuje rozměrovým deformacím materiálu a tím i kroucení materiálů.